Профілактичні огляди дітей для відвідування дошкільних та загальноосвітніх закладів

Нагадаємо, МОЗ України наказом від 26.01.2018 № 157 «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України» скасував «Медичну карту дитини» (форма № 026/о), яка раніше зберігалась у школах та дитсадках.

Дані про стан здоров’я дитини не можуть бути відкритими і зберігатись поза межами медзакладу.

Право на  медичну таємницю гарантує ст. 39-1. Закону України «Основи Законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.1992 № 2801-XII. «Пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. Забороняється вимагати та надавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта», – йдеться у Законі. Тож дані про стан здоров’я дитини можуть міститися виключно у «Історії розвитку дитини № ___» (Форма № 112/о ) – медичній картці, яка зберігається у закладі охорони здоров’я.

Для вступу дитини до дитсадка не потрібно надавати медичну довідку особливої форми – достатньо довідки від педіатра чи сімейного лікаря, в якого спостерігається дитина.
У довідці лікар має зазначити:

  • прізвище, ім’я, по батькові дитини;
  • дату народження;
  • місце проживання;
  • інформацію про стан здоров’я дитини та можливість відвідування закладу дошкільної освіти.
  • Якщо дитина має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків або іншого законного представника дитини, у цій довідці може бути зроблено відповідний запис.
  • Якщо ж батьки або законні представники вирішать не вказувати в довідці діагноз дитини, то лікар зазначає застереження щодо фізичних навантажень та інші рекомендації медичного характеру. Відповідно, медичні працівники закладів дошкільної освіти володітимуть необхідною інформацією про стан здоров’я дитини.

Зверніть увагу, що для дітей до 6 років, які йдуть у дитячий садок, не потрібна довідка № 086-1/о чи будь-якої іншої форми.

Для вступу дитини до школи:

Перед вступом до школи дитина має пройти профілактичний огляд, який включає огляд спеціалістами (за потребою/показаннями), обстеження, в т.ч. на туберкульоз та огляд лікарем педіатром чи сімейним лікарем. Після медогляду видається для надання медичному працівнику закладу середньої освіти Форма № 0 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду».

Якщо дитина має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків або іншого законного представника дитини, у цій довідці може бути зроблено відповідний запис. Відповідно, медичні працівники шкільних навчальних закладів володітимуть необхідною інформацією про стан здоров’я дитини.

Як для дошкільних так і загальношкільних закладів інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб лікарі чи медсестри фіксують у «Карті профілактичних щеплень»  (форма № 063/о). Цю форму ведуть у амбулаторно-поліклінічних, виховних і навчальних закладах. Відповідно, довідка про проведені щеплення, що містяться у формі № 063/о, дає змогу медичним працівникам освітніх закладів бути ознайомленими з наявністю чи відсутністю щеплень у конкретної дитини.

Відповідно до листа-роз’яснення МОЗ, інших довідок, крім зазначених вище, заклади дошкільної та шкільної освіти не мають права вимагати.

Довідково: порядок прийому дітей до спеціалізованих закладів освіти, зокрема компенсаторного типу, здійснюється на підставі відповідних нормативно-правових актів, якими можуть передбачатися додаткові вимоги. 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров’я України 16.08.2010 N 682

Схема періодичності обов’язкових медичних профілактичних
оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів

Вік дитини Лікар-педіатр (лікар загальної практики- семійної медицини) Лікарі-спеціалісти Додаткові методи досліджень
6 років (перед до навчально-освітнього навчального закладу) 1 раз на рік Дитячий хірург
Ортопед- травматолог
дитячий Офтальмолог
дитячий Стоматолог
Інші спеціалісти за показаннями
Аналіз крові (гемоглобін) та інші за показаннями
7, 8, 9, 10 років 1 раз на рік За показаннями За показаннями
11 років 1 раз на рік Дитячий хірург
Ортопед- травматолог
дитячий Офтальмолог
дитячий Стоматолог
Інші спеціалісти за показаннями
Аналіз крові (гемоглобін)
Аналіз крові на цукор у дітей з групи ризику по цукровому діабету
та інші за показаннями
12, 13 років 1 раз на рік За показаннями За показаннями
14, 15 років 1 раз на рік Стоматолог
Гінеколог дитячій та підліткового віку (за показаннями)
Дитячий хірург
Ендокринолог
дитячий Психолог (за показаннями)
Флюорографія
Аналіз крові (гемоглобін) та інші за показаннями
16, 17 років 1 раз на рік
Терапевт у разі обслуговування в студентській поліклініці
Стоматолог
Гінеколог дитячій та підліткового віку (за показаннями)
Флюорографія

Щороку перевірка гостроти зору, слуху;
постави та плантографії проводиться молодшим спеціалістом з медичною освітою

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.