29 жовтня відзначали Всесвітній день боротьби з інсультом

Як вберегтися від інсульту

  1. Перевірка артеріального тиску. Половина інсультів трапляються через високий тиск. Тому регулярні перевірки можуть врятувати здоров’я.
  2. Спорт і харчування. Неправильний раціон та відсутність фізичних вправ можуть призвести до ожиріння. Через нього збільшується ризик інсульту на 64%. Також ожиріння провокує підвищення тиску та цукровий діабет. Якщо займатися фізкультурою, споживати менше солі та більше фруктів, овочів — ймовірність інсульту знижується на третину.
  3. Відсутність стресу. Постійний стрес спричиняє надмірну активність мозку – останній повинен обробляти багато негативних емоцій. Такий стан наближає до серцевих хвороб та інсульту.
  4. Перевірка серцевого ритму. Наявність нерегулярного серцевого ритму, відомого як фібриляція передсердь, збільшує ризик розвитку інсульту в п’ять разів. Єдиний шлях попередити такий симптом — періодична перевірка ритму.
  5. Відмова від шкідливих звичок. Повна відмова від куріння та алкоголю зможуть не тільки подарувати додаткові роки життя, а й убезпечити себе від інсульту.

Довідка. Інсульт – це стан, при якому в результаті припинення надходження крові в головний мозок через закупорку артерії або вилиття крові через розрив стінки судини відбувається пошкодження або загибель нервових клітин; це швидко розвиває порушення мозкового кровообігу, з одночасним ушкодженням тканини мозку і розладом його функцій.

Фактори, які можуть спровокувати інсульт, – підвищений артеріальний тиск, цукровий діабет, підвищений рівень холестерину, ожиріння, відсутність фізичної активності, куріння та надмірне вживання алкоголю.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.