4 лютого 2019 року – Всесвітній день боротьби проти раку

Сьогодні у світі відзначається Всесвітній день боротьби проти раку, який був заснований Паризькою хартією, прийнятою на Всесвітній зустрічі на вищому рівні по боротьбі з раком для нового тисячоліття в Парижі 4 лютого 2000 року. Дія цієї хартії спрямована на заохочення досліджень щодо лікування та профілактики захворювання, модернізацію послуг, що надаються пацієнтам, і мобілізацію світової спільноти проти раку.

Найвідоміші факти про рак:

• Рак легенів – найпоширеніший вид раку в усьому світі та становить 13% від загального числа нових випадків.

• Рак легенів – найбільш поширена форма раку в усьому світі у чоловіків, що складає майже 17% від загального числа нових випадків.

• Рак молочної залози є найбільш поширеною формою раку в усьому світі у жінок, що становить більш, ніж 25% від загального числа нових випадків.

• В Україні щороку понад 160 тис. жителів дізнаються, що вони – онкохворі. Ризик розвитку онкологічних захворювань становить 27,7% для чоловіків і 18,5% для жінок. Сумна статистика свідчить, що близько 90 тис. людей, серед них 35% – люди працездатного віку, помирають від раку. Щодня в країні констатується, в середньому, 460 нових випадків захворювання.

• Злоякісні новоутворення вражають в Україні кожного четвертого чоловіка і кожну шосту жінку, при цьому шанс захворіти істотно збільшується після 50-ти річного віку. За розрахунками фахівців, до 2020 року кількість людей, які вперше захворіли на рак, в Україні перевищить 200 тис.

• Онкологічна захворюваність стабільно зростає на 2,6-3% на рік.

• На даний момент вже відомо, що виникнення 45-50% онкологічних захворювань можна було б запобігти, дотримуючись елементарних норм здорового способу життя. (www.ukrinform.ua)

Зверніться до свого сімейного лікаря щоб пройти профілактичний огляд!