Сьогодні – Світовий день здоров’я

Нагадуємо про прості речі, що захищають від хвороб і подовжують життя:

Спіть щонайменше 7 годин щоночі

Це допоможе уникнути діабету, серцево-судинних захворювань, інсульту, високого кров’яного тиску, збільшення ваги та ожиріння, порушення імунної системи, погіршення психічного здоров’я, депресії.

Як поліпшити сон та скільки необхідно спати, залежно від віку: https://goo.gl/DbD9yT

Харчуйтеся правильно (https://goo.gl/D8Hjuw):

контролюйте калорійність їжі та вагу (https://goo.gl/ZT5qBd)

• споживайте корисні продукти: овочі, бобові, фрукти, ягоди, цільні злаки, нежирне м’ясо, птицю, рибу, яйця, горіхи, насіння, молоко, йогурт, сир

• намагайтеся вживати менше солі (https://goo.gl/LBL6Gi), цукру (https://goo.gl/tK9RPk) та жирів

• пийте достатньо води goo.gl/7wQNQy .

Досі думаєте, що здорове харчування – це дорого? Читайте, як перейти на здорове харчування без додаткових витрат для гаманця: https://bit.ly/2VqgJhm

Будьте фізично активними (https://goo.gl/zcgZ5w)

Лише 30 хвилин фізичних навантажень щодня суттєво зменшать ризик інсульту, діабету та раку, продовжать тривалість та якість життя, покращать настрій та самооцінку.

Якщо не маєте часу на тренування – піднімайтеся сходами, гуляйте у парку тощо. До речі, навіть прибарання – це фізична активність. Якщо ви працюєте сидячи, то робіть перерви і пятихвилинні розминки впродовж робочого дня.

Не куріть

Навіть з першого дня відмови від сигарет ваш організм почне відновлюватися, а ризики виникнення хвороб, пов’язаних з курінням, зменшуватися (https://goo.gl/h8NWEp)

Вакцинуйтесь самі та вакцинуйте своїх дітей

Вакцинація – найдієвіший спосіб попередити інфекційні захворювання. За даними Всесвітньої організація охорони здоров’я (World Health Organization (WHO)) вакцинація запобігає від 2 до 3 мільйонів смертей щороку (https://bit.ly/2T7Lgj6). Ще 1,5 мільйонів смертей можна було б уникнути, якщо покращити охоплення вакцинацією.

Вакцини, що входять до національного календаря щеплень (https://bit.ly/2KYHAjy), закуповуються за державний кошт і надаються безоплатно. Читайте тут про вакцини, які є в Україні: https://bit.ly/2JN1Roc

Оберіть свого лікаря та не займайтеся самолікуванням

Телереклама, поради друзів, родичів чи провізорів можуть не лише не допомогти, але й нашкодити. Якщо вас непокоїть стан вашого здоров’я – зверніться до лікаря! Якщо ви досі не маєте свого лікаря (терапевта, педіатра чи сімейного лікаря) – оберіть його.

World Health Organization Ukraine