12 листопада відзначається всесвітній день боротьби з пневмонією

Пневмонія, або запалення легенів — це гостре захворювання інфекційної природи, яке вражає легеневу тканину.

Варто уточнити, що в першу чергу страждають від пневмонії саме діти. Через це захворювання щорічно вмирають 1,4 мільйони дітей у віці до п’яти років. Це більше, ніж СНІД, малярія і кір разом узяті. За даними звіту ВООЗ, у 2010 році серед причин смертності дітей віком до 5 років пневмонія посідала перше місце у світі (18%) і третє місце – в Україні (12%) після вроджених аномалій (28%) і недоношеності (16%)
Попередити розвиток цієї страшної хвороби можна за допомогою таких простих заходів, як регулярний огляд дитини медичними фахівцями, здорове харчування, активний відпочинок на свіжому повітрі, здоровий спосіб життя та своєчасна вакцинація пневмококовою вакциною.

Глобальна коаліція проти пневмонії закликає всіх людей світу одягти 12 листопада блакитні джинси, щоб продемонструвати свою стурбованість здоров’ям двох мільйонів дітей у віці від 2 до 5 років, які щорічно помирають від пневмонії. Цей одяг став символом Всесвітнього дня боротьби з пневмонією: блакитний – легкий, повітряний, чистий колір, а джинси – найдемократичніший одяг, що об’єднує людей різного віку і професій.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.