5 фактів про діабет, які варто знати кожному:
1. Діабет – це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну (діабет І типу) або ж організм не може ефективно використовувати вироблений інсулін (діабет ІІ типу). Інсулін – це гормон, який регулює рівень цукру (глюкози) у крові.
2. Понад 425 мільйонів людей у світі живуть із діабетом, в Україні – майже 1,3 млн. Ці показники щороку зростають. Більшість цих випадків – діабет ІІ типу.
3. У 80% випадків діабету ІІ типу можна запобігти:
• підтримуйте вагу тіла у нормі;
• будьте фізично активними та приділяйте не менше 150 хвилин на тиждень регулярній фізичній активності;
• дотримуйтесь здорового харчування, зменшуйте кількість цукру, насичених жирів і збільшуйте споживання клітковини – овочів та фруктів;
• не куріть.
4. 195 896 українців мають діабет І типу, їм потрібна щоденна інсулінотерапія. Усі пацієнти отримують потрібний їм інсулін безоплатно або з невеликою доплатою – у аптеці за рецептом лікаря. Забезпечення інсулінами відбувається шляхом співпраці МОЗ України та місцевої влади. Дві третини відшкодування вартості інсулінів відбувається коштом державного бюджету, решта — має дофінансовуватись з місцевого.
Як отримати інсулін пацієнтам, що потребують інсулінотерапії: https://bit.ly/2BsQYT3
Докладно про новий принцип забезпечення лікуванням українців, які хворіють на інсулінозалежний діабет: https://goo.gl/3uXn8G.
5.Люди з діабетом ІІ типу приймають препарати для контролю рівня глюкози в крові. Такі препарати пацієнти отримують за програмою “Доступні ліки” – в аптеці за рецептом лікаря безоплатно або з незначною доплатою. Участь у програмі наразі бере кожна третя аптека в Україні.
Переглянути повний список препаратів можна у діючому Реєстрі: https://bit.ly/2PSNdl8
Докладно про програму “Доступні ліки”: https://bit.ly/2J8bo7X
Докладніше, чи можна уникнути діабету і як отримати ліки безоплатно у разі хвороби, на сайті МОЗ України https://goo.gl/dj8qXD
Будьте здорові!
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.