14 листопада – Світовий день боротьби з діабетом

5 фактів про діабет, які варто знати кожному:

1. Діабет – це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну (діабет І типу) або ж організм не може ефективно використовувати вироблений інсулін (діабет ІІ типу). Інсулін – це гормон, який регулює рівень цукру (глюкози) у крові.

2. Понад 425 мільйонів людей у світі живуть із діабетом, в Україні – майже 1,3 млн. Ці показники щороку зростають. Більшість цих випадків – діабет ІІ типу.

3. У 80% випадків діабету ІІ типу можна запобігти:

підтримуйте вагу тіла у нормі;

будьте фізично активними та приділяйте не менше 150 хвилин на тиждень регулярній фізичній активності;

дотримуйтесь здорового харчування, зменшуйте кількість цукру, насичених жирів і збільшуйте споживання клітковини – овочів та фруктів;

не куріть.

4. 195 896 українців мають діабет І типу, їм потрібна щоденна інсулінотерапія. Усі пацієнти отримують потрібний їм інсулін безоплатно або з невеликою доплатою – у аптеці за рецептом лікаря. Забезпечення інсулінами відбувається шляхом співпраці МОЗ України та місцевої влади. Дві третини відшкодування вартості інсулінів відбувається коштом державного бюджету, решта — має дофінансовуватись з місцевого.

Як отримати інсулін пацієнтам, що потребують інсулінотерапії: https://bit.ly/2BsQYT3

Докладно про новий принцип забезпечення лікуванням українців, які хворіють на інсулінозалежний діабет: https://goo.gl/3uXn8G.

5.Люди з діабетом ІІ типу приймають препарати для контролю рівня глюкози в крові. Такі препарати пацієнти отримують за програмою “Доступні ліки” – в аптеці за рецептом лікаря безоплатно або з незначною доплатою. Участь у програмі наразі бере кожна третя аптека в Україні.

Переглянути повний список препаратів можна у діючому Реєстрі: https://bit.ly/2PSNdl8

Докладно про програму “Доступні ліки”: https://bit.ly/2J8bo7X

Докладніше, чи можна уникнути діабету і як отримати ліки безоплатно у разі хвороби, на сайті МОЗ України https://goo.gl/dj8qXD

Будьте здорові!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.