15 травня – Світовий день інформування про Метод кенгуру

Сьогодні – Світовий день інформування про Метод кенгуру. Це – коли застосовується фізичний контакт між батьками та новонародженою дитиною шкіра – до – шкіри. Разом з Асоціація батьків передчасно народжених дітей “Ранні пташки” розповідаємо, чому це важливо і як забезпечити такий контакт.

Малюка в підгузку викладають на груди мами або тата обличчям один до одного шкіра-до-шкіри. Щоб температура тіла зберігалася, дитину накривають зверху пелюшкою чи ковдрою. Це також можуть також робити інші родичі, коли батьків немає поряд, або ж вони не можуть «кенгуритися» через стан здоров’я.

Немовлята, які постійно мають контакт шкіра-до-шкіри, швидше набирають вагу і краще розвиваються: дитина чує серцебиття і голос матері, вловлює запахи молока та тіла, відчуває легкі погладжування і менше плаче. У такій позі малюк знаходиться у безпеці, тому не відчуває стресу.

Цей метод особливо цінний для виходжування передчасно народжених дітей. За умови використання методу кенгуру стабілізація стану передчасно народженої дитини відбувається на 30-70% швидше. В Україні більшість медичних установ ІІІ рівня застосовують Метод Кенгуру у відділеннях інтенсивної терапії, на другому етапі виходжування. «Кенгуріння» батьки продовжують і вдома, після виписки.

Метод Кенгуру здатний зменшити сприйняття болю, тому малюк може менше реагувати на процес забору аналізів.

Цей метод:

🚼 забезпечує формування тісного психоемоційного зв’язку між матір’ю і дитиною;

🚼 підвищує частоту та тривалість грудного вигодовування;

🚼 знижує ризик нозокоміальних інфекцій;

🚼 сприяє участі родини у виходжуванні дітей з малою масою тіла;

🚼 забезпечує альтернативний підхід до збереження та підтримки температури тіла дитини;

🚼 оптимізує використання обладнання та людських ресурсів при виходжуванні новонароджених з малою масою тіла.

Докладніше: https://bit.ly/2HoKwTn