28 липня – Світовий день боротьби з гепатитами

Більшість українців, інфікованих гепатитом В або С не знають про свій діагноз. Водночас гепатит – небезпечне захворювання, лікувати яке необхідно якомога раніше.

Зробити експрес-тест на вірусні гепатити легко, швидко та безоплатно – зверніться до свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Перевірте себе – подбайте про своє здоров’я.

Також сотні українців протягом 26-27 липня зробили експрес-тести безоплатно на вулицях своїх міст завдяки Центр громадського здоров’я України разом з Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Healthо та All-Ukrainian Network of People Living with HIV(https://bit.ly/2JOT7Qd.)

Для запобігання гепатиту В потрібно робити вакцинацію згідно з Календарем щеплень (перша доза – у перші дні після народження немовля, друга та третя дози – у 3 та 6 місяців). Вакцини ефективні, безпечні та є в усіх регіонах України. Вони доступні для маленьких пацієнтів безоплатно. За останні три роки кількість вакцинованих від гепатиту В немовлят зросла втричі і складає 67%. Але цього недостатньо. Вакцинуватися необхідно усім, хто не має захисту та протипоказів.

Вакцини від гепатиту С не існує. Необхідно дотримуватись правил особистої безпеки: безпечний секс із використанням контрацептивів, користуватися засобами разового призначення (шприци, голки, крапельні системи, гінекологічні оглядові дзеркала тощо), а також використовувати стерильні інструменти багаторазового призначення (манікюрний, стоматологічний, хірургічний, лабораторний, інструмент для пірсингу, татуажу тощо).

На сьогодні для лікування вірусних гепатитів Україна через міжнародні організації закуповує інноваційний курс препаратів. Лікування полягає у тому, що пацієнт приймає таблетки впродовж 3 або 6 місяців. Ліки рекомендовані Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Ефективність курсу лікування доведена та сягає понад 95%.

Докладніше про гепатити, їхню профілактику та лікування: https://bit.ly/2SFj5si